Tržní výhled

V úvodu každé debaty probíráme společně s naším hostem nejvýznamnější faktory, které zahýbou v průběhu nadcházejícího měsíce trhy, a na to navázané investiční příběhy. Na tomto místě najdete shrnutí toho nejpodstatnějšího ve formě podcastu.

Sázet na růst cen akcií založený (jen) na uvolňování měnové politiky Fedu je rizikové, protože centrální banka může s uvolňováním měnových kohoutů začít později, než se čeká, a její kroky mohou být mírnější, než se předpokládá, řekl v únorové debatě z cyklu #VítěznéPortfolio portfoliomanažer Top Stocks Ján Hájek. Pozornost věnoval i takzvané Magnificent 7 nebo umělé inteligenci, která podle něj staví technologické podniky znovu na pomyslnou startovní čáru.

Leaders’ Briefing

Nemalá část trhu čeká akciovou korekci, protože modely naznačují nadhodnocenost řady titulů. Realitou je ovšem nový (ab)normál, jehož součástí je inflace cen aktiv, upozornila v zářijovém analytickém komentáři Leaders’ Briefing zakladatelka ADA Economics Raffaella Tenconi. Dále okomentovala turbulentní proměny Číny i vyhlídky evropské ekonomiky.

Zůstaňte v obraze

Mějte k dispozici ty nejaktuálnější informace. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a získejte přehled o aktuálních tématech nebo našich aktivitách.