Tržní výhled

V úvodu každé debaty probíráme společně s naším hostem nejvýznamnější faktory, které zahýbou v průběhu nadcházejícího měsíce trhy, a na to navázané investiční příběhy. Na tomto místě najdete shrnutí toho nejpodstatnějšího ve formě podcastu.

Probíhající výsledková sezóna na Wall Street vytváří řadu investičních příležitostí. Kvartální čísla a výhledy firem pro příští měsíce poutají mnohdy větší pozornost než dlouhodobé fundamenty, a tak dochází u některých titulů k prudkým nárůstům volatility, řekla na listopadovém pokračování cyklu #VítěznéPortfolio vedoucí analytického oddělení ve společnosti CYRRUS Anna Píchová. V příštích měsících se podle ní budou na trzích střídat období risk-on, risk-off.

Leader’s Briefing

Nemalá část trhu čeká akciovou korekci, protože modely naznačují nadhodnocenost řady titulů. Realitou je ovšem nový (ab)normál, jehož součástí je inflace cen aktiv, upozornila v zářijovém analytickém komentáři Leaders’ Briefing zakladatelka ADA Economics Raffaella Tenconi. Dále okomentovala turbulentní proměny Číny i vyhlídky evropské ekonomiky.